Securitas security officers at windmill in Turkey

Securitas Türkiye

Securitas Türkiye, enerjiden endüstriyel tesislere, alışveriş merkezlerinden perakende zincirlerine, havacılıktan turizme kadar 26 farklı sektörden 1000'in üzerinde iş ortağına, 75 ilde, 2500 üzerinde hizmet noktasında güvenlik hizmeti sunar. Securitas Türkiye’nin 11 bölge müdürlüğü, 70 şube müdürlüğü ve 20 bin çalışanı bulunmaktadır.

1992 yılında, Türkiye özel güvenlik pazarında ilk kurulan şirketlerden biri olan DAK Güvenlik ile Securitas Türkiye’nin temeli atılmış oldu. 2006 yılına gelindiğinde DAK ile Kare Güvenlik Securitas Güvenlik Hizmetleri adı altında birleşti. Securitas Türkiye bugün, Securitas Avrupa Güvenlik Hizmetleri’ne bağlı olarak faaliyetlerini sürdürüyor.

Teknoloji ve bilgiyi, hizmetlerine entegre ederek hızla büyüyen Securitas, Türkiye pazarında bilgi lideri misyonunu koruyor. Uluslararası kalite ve deneyimlerini,  yerel operasyon gücü ile birleştirerek öncülük ediyor.

1981 – 2495 sayılı Bazı Kurum ve Kuruluşların Korunması ve Güvenliklerinin Sağlanması Hakkında Kanun çıkar.

1990’ların başı – Özel güvenlik şirketleri kurulmaya başlar.

1992 – DAK kurulur.

Ankara’da kurulan DAK Güvenlik, kuruluşunun hemen ardından sektöründe güven uyandırarak hızla yükselen bir grafik izler.  Bu yükselişin ardında; sektör çok genç olmasına rağmen, kendi içerisinde gerekli uzmanlık, bilgi düzeyi, prensip ve standart hizmet anlayışı ile çalışan bir kuruluş yatar.

2002 – Kare kurulur.

2002 yılının sonuna gelindiğinde Türkiye bir başka güvenlik firması ile daha tanışır. Ankara merkezli kurulan KARE Güvenlik, özellikle uluslararası standartlara uygun normlar oluşturması ile sektörde önemli bir yere sahip olur.

2004 – 5188 sayılı Özel Güvenlik Hizmetlerine Dair Kanun yürürlüğe girer.

2006 – Securitas Türkiye kurulur.

Türkiye’deki güvenlik sektörüne yeni ve profesyonel bir anlayış kazandıran DAK ve KARE Güvenlik firmaları, sektörün uluslararası kuruluşları arasında kısa sürede dikkat çeker. Güvenlikte dünya lideri Securitas, Türkiye’de hızla büyüyen bu iki firmadan DAK Güvenlik’i 2006 yılı Nisan ayında, KARE Güvenlik'i ise 2006 yılı Aralık ayında satın alarak, markasını verir.

 2010 - ICTS Güvenlik Hizmetleri A.Ş., Securitas Türkiye bünyesine katılır.

2011 - Securitas İtfaiye Hizmetleri A.Ş., kurulur. 

2011 - Sensormatic, bu yıl gerçekleşen birleşme ile bir Securitas grup şirketi olarak; Securitas bünyesine katılır.

 

Bize ulaşın
*
*
*
Verileriniz Nasıl İşlenir?

İş başvuruları için lütfen "Bize Ulaşın" alanlarında yer alan formları kullanınız. Bu alanlardan gönderilen iş başvuruları dikkate alınmayacaktır.