staldi Turkerler Saglik Kampusu

Ankara Etlik Entegre Sağlık KampüsüAstaldi-Türkerler Ortak Girişimi

Merkezi Roma’da bulunan bir İtalyan EPC (mühendislik, tedarik ve inşaat) firması olan Astaldi’nin İstanbul ve Malezya gibi dünyanın birçok farklı ülkesinde şubeleri bulunuyor.

Astaldi-Türkerler Ortak Girişimi’nde Proje Müdürü olarak görev yapan Paul Gram, bu ortak girişimin Etlik Entegre Sağlık Kampüsü inşaatı için kurulduğunu söylüyor ve ekliyor; “Dolayısıyla, büyük projelere imza atma konusunda büyük deneyim sahibi hem Avrupalı hem de Türk yöneticilerin kontrolündeki bir ortaklıktan bahsediyoruz.” Sağlık kampüsünün 3 bin 600 yataklı tam teşekküllü bir hastane olacağını belirten Gram, inşaatın 42 ay içerisinde tamamlanacağını ve proje değerinin ise 1 milyar Euro olduğunu ifade ediyor. 35 yıldır inşaat sektöründe Orta Doğu, Dubai, Abu Dabi, Kuveyt ve Suudi Arabistan’ın yanı sıra Avrupa’da da birçok projede yer alan Paul Gram, dünyanın en büyük hastane projelerinde ve şu ana kadar inşa edilen en yüksek değerli birçok inşaat projesinde yer aldığından bahsediyor. Gram, bu tecrübeleri ışığında inşaat sektöründe güvenliğin önemini değerlendiriyor; “Bence inşaatlarda güvenlik çok önemli bir konu. Çok büyük şantiyelerimiz var ve bu sahaların güvenli olduğundan emin olmak zorundayız. Örneğin şantiyede başıboş dolaşan insanlar hem kendilerinin, hem bizim, hem de ekibimizin güvenliğini tehlikeye atarlar. Dolayısıyla, 58 59 şantiyeye giriş çıkışlarda yüksek seviyeli bir güvenlik hizmeti bizim için çok önemli. İnsanların şantiyeye izinsiz girmesine engel olacak kadar iyi bir güvenlik sağlanması gerekiyor.”

Teknoloji ve insan ile Entegre Güvenlik Çözümleri

Securitas’ın güvenlik hizmetinin birçok bileşenini bir araya getirerek oluşturduğu güvenlik konseptinin, kritik tesisler için önemli bir unsur olduğunu da vurgulayan Gram, güvenlik gibi önemli bir alanda “dikkat”in önemini belirtiyor ve ekliyor; “Tabii ki şantiyeden bir şeylerin alınıp götürülmesini ve hatta güvenlik ekibinin kendileri de dahil olmak üzere hiç kimseye yönelik tehlikeli bir davranışta bulunulmamasını sağlayacak bir güvenlik ekibi olmalı.” Securitas’ın akıllı kartları, kimlik kartları ve sürekli birbirleriyle irtibat halindeki personelleri sayesinde teknolojiyi de en üst seviyede kullanarak entegre güvenlik çözümleri ile şantiyeye giriş çıkışları çok sıkı kontrol altında tuttuğunu da ifade eden Paul Gram, bu sayede her türlü olayın anında tespit edilerek bildirildiğini ve çok hızlı şekilde aksiyon alınabildiğini de sözlerine ekliyor. Projede görev yapan güvenlik ekibinin motivasyonunun en üst seviyede olduğunu ve her zaman çok kibar olduklarını da belirten Gram’in düşüncesine göre, güvenlik ekibinin tamamı projedeki varlıklarını bir ekip üyesi gibi hissettiriyorlar. Paul Gram, “Güvenlik görevlilerini kesinlikle bu ekibin bir parçası olarak görüyoruz” diyor.

“Securitas, Dünyanın Her Yerinde”

Birçok farklı ülkede görev yapan Paul Gram, dünya çapında Securitas’ın da parçası olduğu çok sayıda büyük projede görev aldığından bahsediyor. Securitas’ın küresel bir aktör olduğunu ve çok farklı segmente hizmet verdiğini belirten Gram, “Fikir ve deneyimlerinden faydalandıkları geniş bir uzman havuzları var. Dolayısıyla her nerede karşılaşırsak karşılaşalım benim Securitas ile olan deneyimim onların şirket olarak ultra profesyonel olduklarını gösteriyor. Çok kibarlar ve müşterilerinin her türlü ihtiyaçlarına anında cevap verebiliyorlar” diyor.

“İnsan, Bilgi ve Teknoloji Odaklı Yaklaşım”

“Securitas, dünyanın her yerinde” diyerek anlatmaya devam eden Gram, Securitas’ın geniş bir yelpazede teknolojik ve yenilikçi çözümler sunduğunun da altını çiziyor. Teknoloji ve yenilikçilik kadar insan unsurunu ve kurumsal imajı da önemsediğini ifade eden Paul Gram, Securitas’ın “İnsan, Bilgi ve Teknoloji” odaklı bu stratejisinden memnuniyetini ise şöyle dile getiriyor: “Teknolojiyi kullanarak sektöre liderlik eden Securitas’ın uzman insan kaynağını sağlaması da çok önemli. Güvenlik ekibimiz işlerinde uzman, güler yüzlü ve profesyonel bir ekip. Şantiyeye gelen ziyaretçilerin genelde ilk karşılaştıkları kişiler güvenlik görevlilerimiz oluyor. Dolayısıyla da güzel giyinmeleri ve profesyonel görünmeleri çok önemli… Şantiyemize çok önemli şahsiyetlerin yanı sıra birçok ziyaretçi geliyor. Dolayısıyla dostane, cana yakın ancak aynı zamanda herkes için emniyet ve güvenliği elden bırakmayacak şekilde bu projenin imajını doğru şekilde yansıtmaları bizim için çok önemli, Securitas’ın ekibi bunu bize sağlıyor.” 

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz

Bize Ulaşın

An error has occurred while getting captcha image