Migros Ticaret A.Ş.

Perakende sektöründe her konuda öncü çalışmalarıyla sektörde hizmet veren Migros ile Securitas 2011 yılından itibaren bir hizmet birlikteliği yaşıyor.

“Securitas’ın çözüm önerileri işlerimizi kolaylaştırıyor”

Perakende sektöründe her konuda öncü çalışmalarıyla sektörde hizmet veren Migros ile Securitas 2011 yılından itibaren bir hizmet birlikteliği yaşıyor. Migros’un Güvenlik Müdürü olarak görev yapan Bilgin Özgen, “Fiyatın yanı sıra çeşitlilik, daha da önemlisi hizmet kalitesi ve yenilikçilik anlayışı rekabette ön plana çıkaran unsurlar arasında yer alıyor” diyor.

Perakende sektörünün ürün kayıplarından dolayı mağdur olduğunu belirten Özgen, bu konuda Securitas’ın Migros’a sunduğu Kayıp Önleme Projesi (KÖP) üzerinde konuşulduğunu belirtiyor.

“Securitas’la çalışmaya başladığımızdan beri hizmet kalitesi büyük oranda gelişti”

“Gece Sevkiyatı Hizmeti”ni değerlendiren Özgen, 2013 yılından beri Gece Sevkiyatı operasyonlarının devam ettiğini belirtiyor. Özgen, “Gece Sevkiyatı Hizmetini tetikleyen en önemli unsurlardan biri 7/24 devam eden operasyon boyunca can ve mal güvenliğinin takip ediliyor olması. Mağazalarımız açık olduğu süre boyunca kamera kayıtlarıyla takip ediliyor, acil durumlarda tüm yetkililerin telefonla aranacağı bir sistemle, süreç yürütülüyor.” diyor. Şu an için belirli dağıtım merkezinde devam etmekte olan operasyon, bu dağıtım merkezlerinden sevkiyat alan seçilen mağazaları kapsıyor. İlerleyen dönemlerde, diğer dağıtım merkezleri ve mağazaların da sürece dahil edilmesi planlanıyor.

Bilgin Özgen, Gece Sevkiyatı Hizmetinin avantajlarını şöyle sıralıyor: “Gece Sevkiyatı Hizmeti, operasyon verimliliğinin artmasını ve sevkiyat yoğunluğunun 24 saate yaygınlaştırılmasını sağladı. Gece Sevkiyatı Projesi sayesinde dağıtım merkezlerimiz ve mağazalarımız arasındaki sevkiyat süreleri azaldı ve ertesi güne hazır siparişlerle başlanmasına olanak verdi. Ek olarak, çevre kirliliği ve gündüz saatlerinde trafikte seyreden araç sayıları da azalmış oldu.”

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz

Bize Ulaşın

An error has occurred while getting captcha image