Çırağan Sarayı

“Çırağan Palace Kempinski’ye gelen her misafirimize karşı dostane, cana yakın ancak aynı zamanda herkes için emniyet ve güvenliği elden bırakmayacak şekilde doğru bir davranış sergilenmesi bizim açımızdan çok önemli. Securitas ekibimiz, bunu özverili ve profesyonel bir şekilde sağlıyor.”

Kurumsal Bir Özel Güvenlik

 İstanbul Boğazı üzerindeki konumu ile Osmanlı İmparatorluğu’na ait tek saray ve otel olan Çırağan Palace Kempinski İstanbul, uzun yıllardır büyük bir ilgi görüyor. Saray bölümündeki 11 süit dahil toplam 312 odaya sahip olan Çırağan Sarayı Kempinski İstanbul Oteli, şehrin en seçkin etkinlik mekanı olarak kabul görüyor. Çırağan Palace Kempinski; prestijli devlet zirvelerine, üst düzey toplantı ve kongrelere, şaşaalı düğün ve sosyal davetlere ev sahipliği yapıyor.

Turizm Sektöründe Otel Güvenliği 

Çırağan Palace Kempinski İnsan Kaynakları ve Risk Yönetimi Direktörü Haluk Ertan, tarihi ve kültürel açıdan büyük öneme sahip olan bu mekan için güvenliğin çok önemli ve hassasiyet gerektiren bir konu olduğunu belirtiyor ve ekliyor; “Önemli toplantıların çokça yapıldığı, devlet delegasyonları ve yurt dışından gelen misafirlerin asla eksik olmadığı Çırağan Sarayı Kempinski olarak; güvenlik departmanımızın bir kısmını, bu konuda uzman şekilde faaliyet gösteren otel güvenliği alanında uzmanlaşmış kurumsal bir firmaya bırakmayı uygun gördük.

Güvenlik İşinde Sıkı Kurallar Önemli

Konunun uzmanı bir özel güvenlik firması ile çalışmanın güven sağladığını belirten Ertan; “Kurallar bizim için çok önemli, bu konuda asla esneklik gösterilmez. Kendi içlerinde sıkı kuralları olan Securitas ile çalışmak istememizin önemli bir sebebi de buydu” diyor. Teknolojiyi kullanarak sektöre liderlik eden Securitas’ın, uzman insan kaynağını sağlamasının da önemini vurgulayan Ertan, güvenlik hizmetinde caydırıcılık kadar imajın da önemli olduğunu vurguluyor ve ekliyor; “Güvenlik ekibimiz işlerinde uzman, güler yüzlü ve profesyonel bir ekip. Misafirlerimizin genelde ilk karşılaştıkları kişiler güvenlik görevlilerimiz oluyor. Dolayısıyla da güzel giyinmeleri ve profesyonel görünmeleri çok önemli… Saray-otelimize gelen her misafirimize karşı dostane, cana yakın ancak aynı zamanda herkes için emniyet ve güvenliği elden bırakmayacak şekilde doğru bir davranış sergilenmesi bizim açımızdan çok önemli. Securitas ekibimiz, bunu özverili ve profesyonel bir şekilde sağlıyor.

Teknoloji Desteği ile Geliştirilen Özel Güvenlik Kurgusu

Lojistik anlamındaki başarıları, idari hususlardaki hassasiyetleri ve yöneticilerle iletişim kurmada kolaylık sağlamaları sebebiyle Securitas’ı tercih ettiklerini anlatan Haluk Ertan, sözlerine şu şekilde devam ediyor; “25 kişilik ekibiyle otelimizin güvenliğine katkı sağlayan Securitas, 2015 yılından bu yana bizimle. Burada gerçek bir aile gibi olduk. Bu sürede Securitas ekibini, kendi ekibimizden ayırmadık ve birbirimizi sahiplendik. Her türlü teknolojik imkândan yararlanarak geliştirdiğimiz özel güvenlik kurgumuza önemli katkı sağlıyorlar. Bu durum, misafirlerimize de huzur veriyor. Başarılı bir çözüm ortaklığı içinde olduğumuzu düşünüyorum.” “Güvenlik ekibimiz işlerinde uzman, güler yüzlü ve profesyonel bir ekip. Misafirlerimizin genelde ilk karşılaştıkları kişiler güvenlik görevlilerimiz oluyor. Dolayısıyla da güzel giyinmeleri ve profesyonel görünmeleri çok önemli…”