Neo Göl Park

Neo Göl Park Yaklaşık 600.000 metrekarelik bir arazi üzerinde, toplam 6 etap ve 415 konuttan oluşan Neo Gölpark İstanbul, Neo Yapı imzası taşıyor.

Neo Göl Park Yaklaşık 600.000 metrekarelik bir arazi üzerinde, toplam 6 etap ve 415 konuttan oluşan Neo Gölpark İstanbul, Neo Yapı imzası taşıyor. Neo Gölpark’ın, sakinlerine İstanbul’dan kopmadan kaostan uzaklaşıp gerçek doğayla iç içe yaşama şansı sunduğundan bahseden Neo Gölpark Site Yöneticisi Zeki Kaleli, güvenliğin site yönetimi ve site sakinleri için büyük önemi olduğunu vurguluyor ve ekliyor; “Bu kadar büyük bir alana kurulu olan sitenin güvenliği ancak işin uzmanı tarafından sağlanabilir, bu nedenle Securitas’ı tercih ettik.”

Temel insan ihtiyaçları arasında yer alan güvenlik ihtiyacının karşılanarak site sakinlerine güvenli bir yaşam alanı sunulmasının gerekliliğini belirten Kaleli, “Yaşayacakları yere büyük yatırımlar yapan aileler güvende olma hissini önemsiyorlar. Site için oluşturulan güvenlik kurgusu tam da burada devreye giriyor” diyor ve ekliyor; “Bu sebeple site güvenliğindeki en önemli unsurun dikkat olduğunu düşünüyorum. Dikkatsizliğin ve dalgınlığın neden olabileceği küçük bir hata, maddi ve manevi birçok kayba sebep olabilir.”

Özel Güvenlik Hizmetlerinde Öngörülü Yaklaşım

Teknolojiyi kullanarak güvenlik hizmetinde fark yaratmak hedefinde olan Securitas’ın, bu iddiasını doğruladığını gözlemleme imkânı bulduğunu belirten Kaleli, güvenlikte sonuç odaklı performansı ve olay meydana gelmeden önlemeyi amaçlayan öngörülü yaklaşımı önemsediklerini ve kendileri için entegre güvenlik çözümleri sağlayan bir güvenlik hizmeti almanın büyük önem taşıdığını belirtiyor

İnsan, Bilgi ve Teknoloji Odaklı Hizmet Sunan Güvenlik Firması

Securitas’ın, gerçekleştirdiği risk analizi sonucunda “Neo Gölpark Sitesi”ne özel bir entegre güvenlik çözümü sunduğunu söyleyen Kaleli, Securitas’ın insan, bilgi ve teknoloji odaklı entegre çözümleri ile optimum hizmet aldıklarının altını çiziyor ve hizmet detaylarını şöyle anlatıyor; “Site içerisinde ormana sınır olan bölgelerimiz var. Securitas’ın sunduğu çözüm sayesinde bu bölgelerde özel yazılımlı kameralarımız yer alıyor. Yapılan hassas arazi etütleri ve kamera yazılımları ile Securitas tarafından sitemiz çevresinde sanal güvenlik sınırları oluşturuldu. Site dışından içine veya içeriden dışarıya olabilecek giriş çıkışlar ve bu kapsamdaki riskler Securitas tarafından tek tek değerlendirilmeyi müteakip potansiyel tehditler belirlendi ve buna göre sistem kurgulandı.”

Uzman Güvenlik Ekibimiz Ve “Entegre Güvenlik Çözümleri” Sayesinde Eksiksiz Bir Güvenlik Kurgusu İçerisindeyiz

Kurguya uygun olarak oluşturulan “Sesli Uyarı Sistemi”nin büyük faydasını gördüklerini de dile getiren Kaleli detayları paylaşıyor; “Bu bölgedeki her türlü potansiyel tehdit Securitas’ın hem sitemizde konuşlandırdığı mahalli izleme merkezine hem de uzaktan izleme merkezine çağrı olarak düşüyor ve gereken müdahale anında yapılıyor. Bu hizmet sayesinde canlı olarak yapılan “Sesli Uyarı Sistemi” ile caydırıcılık en etkin şekilde sağlanıyor. Site çevresinde oluşturulmuş sanal güvenlik sınırlarına kontrolümüz dışında bir müdahale anında, “Şu anda özel bir mülkiyet bölgesine girmek üzeresiniz, bölgeye güvenlik personeli sevk edilmiştir, lütfen bölgeden uzaklaşınız” şeklinde canlı anons yapılıyor. Böylece kötü niyetli kişilerin herhangi bir olaya neden olmadan caydırılmaları mümkün oluyor. Aynı zamanda da güvenlik ekibi araçla ilgili noktaya ulaşarak kontrollerini gerçekleştiriyor. Uzman güvenlik ekibimiz ve “Entegre Güvenlik Çözümleri” sayesinde eksiksiz bir güvenlik kurgusu içerisinde olduğumuza inanıyorum.”

İmaj Kapıda Başlar

Securitas’ın çalışanlarına verdiği değerin kendileri için çok önemli olduğunu belirten Kaleli, “Securitas, kurumsal bir firma olmanın yanında, personel memnuniyetine verdiği önem ve aşıladığı aidiyet hissi sayesinde hizmette başarı ve verimlilik sağlıyor” diyor. Neo Gölpark’ın bir konut projesi olması nedeniyle site sakinlerinin güler yüzle karşılanmasının ve imajın da kendileri için oldukça önemli olduğunu ve Securitas’ın bu konularda da hassasiyetini ve başarısını memnuniyetle karşıladıklarını söylüyor. Zeki Kaleli sözlerini şöyle noktalıyor: “Securitas tarafından tüm sistemler birbirleriyle bağlantılı olarak kurgulanmış ve tüm çözümler bu doğrultuda entegre bir şekilde iş ortaklarına sunuluyor. Aynı zamanda yapılan denetim ve gözetimler ile de sistemin sürekli çalışıyor olması denetleniyor.”

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz

Bize Ulaşın

An error has occurred while getting captcha image