Danone Tikveşli Gıda Tic. A.ş.

1998 yılından bu yana sütlü ürünler pazarında faaliyet gösteren Danone Türkiye, mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile lezzetli, sağlığa faydalı ve herkesin erişebileceği ürünlerini tüketicilerine sunuyor.

Videoüberwachungssystem im Einsatz

DANONE TİKVEŞLİ GIDA VE İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.

 

Güvenlik sektöründe yer alan hiçbir oyuncu işimize ve ihtiyaçlarımıza özel güvenlik çözümlerini bu kalitede sunamazdı. İşte bu yüzden Securitas’la çalışmayı tercih ettik ve kesinlikle doğru seçimi yaptığımızı düşünüyoruz

1998 yılından bu yana sütlü ürünler pazarında faaliyet gösteren Danone Türkiye, mümkün olan en fazla sayıda insanın sağlığına katkıda bulunma misyonu ile lezzetli, sağlığa faydalı ve herkesin erişebileceği ürünlerini tüketicilerine sunuyor. Danone Türkiye; 500’ü aşkın çalışanı, yaklaşık 3.500 çiftçisi, 1.000’e yakın kuruluşu kapsayan yaygın tedarikçi ağı ve Türkiye’nin en kapsamlı soğuk zincir satış ve dağıtım ağı ile 81 ilde, 60.000 satış noktasına hizmet veren 100’e yakın distribütörü ile birlikte el ele çalışıyor.

Bugün 5 kıtada 120’den fazla ülkede faaliyet göstermekte olan Danone; Securitas Türkiye segmentasyon odaklı hizmet yapısına göre Endüstri ve Üretim segmentine bağlı olan Danone, Securitas Türkiye’nin iş ortakları arasında yer alıyor. Birçok farklı lokasyonda Securitas’tan özel güvenlik hizmeti alan Danone, Securitas’ın Milli Projeler yapılanması içinde yer alıyor.

Bu konuda Danone İdari İşler Müdürü Orkan Tıraşın, “Milli projeler yapısı oldukça iyi düşünülmüş ve uygulanması da oldukça faydalı bir sistem. Aslında Securitas’ı işte tam da bu nedenle beğeniyorum. Sektörde herkes işin A’sıyla B’siyle uğraşırken Securitas hepsini geçmiş ve alfabenin sonuna gelmiş oluyor. Biz birçok lokasyonda faaliyet gösteriyoruz. Ancak kurumsal yapımızda tüm bu lokasyonlar için gü- venlik hizmeti tek bir yerden koordine ediliyor. Bu durumda karşımızda da tüm lokasyonları koordine eden bir yetkili bulmak istiyoruz. Ancak çalıştı- ğımız diğer firmalarda hep bölgesel yapılanma olduğu için karşımızda tek muhatap bulamıyorduk.

Securitas’ın Milli Projeler yapısı sayesinde koordinatör şube müdürü tek muhatabımız oluyor ve tüm lokasyonlarımızı onunla koordine edebiliyoruz. Aynı zamanda Milli Projeler Koordinatörlüğü tarafından da denetim ve kontrollerin yapılıyor olması güven içerisinde tüm lokasyonlarımızın koordinasyonundan emin olmamızı sağlıyor” diyerek memnuniyetini ifade ediyor.

“Securitas’ta kesinlikle entegrasyon ve koordinasyon var. Tüm sistemler birbirleriyle bağ-lantılı olarak kurgulanmış ve tüm çözümler bu doğrultuda iş ortaklarına sunuluyor. Denetim de var. Tüm bunlar sonucunda Securitas için tüm projelerinin ne kadar değerli olduğunu görebiliyorsunuz”

Sektörün lideri olan Danone’nin güvenlik hizmeti konusunda sektörün lideri olan Securitas’ı tercih ettiğini belirterek “Securitas’ın sektörde bir misyonu olduğuna inanıyorum. Genç futbolcuları eğiten ve sektöre kazandıran teknik direktörler gibi Securitas’ın da sektörün lideri olarak örnek teşkil ettiğini ve sektör oyuncularını da geliştirdiğini düşünüyorum. Bu doğrultuda Securitas’ın Meslek Yüksek Okulları’nda Özel Güvenlik bölümünde okuyan gençler için oluşturduğu “Gelecek Nesil Programı” ile bu misyona hizmet ediyor olması da çok güzel” diyor. Securitas’la çalışmaya başlamadan çok önce Securitas’la tanıştıklarını aktaran Tıraşın, Securitas’ın düzenli ziyaretlerinin, profesyonel yaklaşımının ve kurumsallığının çok önemli bir etkisi olduğunu belirtiyor ve “Çalışmaya baş- lamadan önce Securitas bizi düzenli olarak ziyaret etti. Sonunda güvenlik hizmetinde değişikliğe Danone İdari İşler Müdürü Orkan Tıraşın: “Güvenlik sektöründe yer alan hiçbir oyuncu işimize ve ihtiyaçlarımıza özel güvenlik çözümlerini bu kalitede sunamazdı. İşte bu yüzden Securitas’la çalışmayı tercih ettik ve kesinlikle doğru seçimi yaptığımızı düşünüyoruz.” Danone gitmeyi düşündüğümüzde ilk akla gelen Securitas oldu. Bunu toprağa tohum atmak sonra ürün almak gibi görüyorum.Sonrasında da bu atılan tohumlar sayesinde yıllar boyu ürün almak mümkün oluyor” diyerek eklemede bulunuyor.

Securitas’ın kurumsallığına da atıfta bulunan Tıraşın, “Securitas’ın kurumsal olması çok önemli, bize gelen yayınlarından da bunu anlamak mümkün. Çalışmadığımız dönemlerde bile ‘Aylık Güvenlik Değerlendirme Raporu’nu düzenli olarak bizimle paylaşmaları bizim için çok olumlu oldu. Bu paylaşım dahi kurumsallığın göstergesi” diyerek kurumsallığa verdiği önemi belirtiyor. “Securitas sayesinde eskiden aynı anda yapılan bir iş yerine şimdi üç iş yapabiliyoruz. Üretim tesislerimizde ve tüm binaları- mızda güvenlik konsepti oluşturulurken gerekli çözümleri bizim anlatmamıza gerek kalmadı.

Securitas tüm güvenlik konseptini bizim için hazırladı. Bu anlamda beklentimiz fazlasıyla karşılandı.” Danone’nin tüm birimlerinde oldukça etkin bir şekilde kullanılan SmartM ile araç, ziyaretçi, tedarikçi ve benzeri unsurların girişve çıkışları takip ediliyor ve meydana gelen olaylar ya da güvenlik görevlilerince tespit edilen uygunsuzluklar Danone yönetimine anında raporlanıyor. Bu uygulamada kontrol sisteminin sağlamlığının kendilerine sağladığı güveni vurgulayan Tıraşın, “Securitas teknolojiyi çok iyi kullanıyor. Örneğin, SmartM ile güvenlik konseptinde oluşturulan kontrol sistemi çok profesyonelce. Burada oluşturulmuş olan kontrol sisteminin sağlamlığı büyük bir gü- ven veriyor. Danone’de SmartM her birimde ve her noktada kullanılıyor. Bu sistem için Danone olarak ekstra bir maliyeti üstlendik çünkü bu maliyetin sonucunda sistemi kullanmanın getirisi çok fazla ve sistem bize profesyonellik sunuyor” diyor.

Devamında Securitas’ın profesyonel çalışma tarzına vurgu yapan Tıraşın, “Profesyonellik her aşamada tarafımızdan hissedildi. Özellikle sözleşme aşamasında tüm risk analizleri profesyonelce bize sunuldu. Securitas sektörün geneline bakıldığında birçok konuyu çoktan aşmış ve ilerlemesini sürdürüyor diyebiliriz. Diğer yandan tüm kanuni yükümlülüklerin takibi ve yönlendirilmesi Securitas tarafından özenle yapılıyor. Tam olarak anahtar teslim bir hizmet alıyoruz” diyor. 

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz

Bize Ulaşın

An error has occurred while getting captcha image