Gebze Organize Sanayi Bölgesi (GOSB)

“Gözden kaçan aksaklıkların belirlenmesi ve hata payının minimize edilmesi açısından Securitas’ın, bizim ihtiyaçlarımıza özel olarak sunduğu çözümler oldukça başarılı”

1986 yılında sanayiyi disipline etmek amacıyla kurulmuş olan GOSB’da bugün ulusal ve uluslararası 189 işletme faaliyet gösteriyor ve bu işletmelerde yaklaşık 24 bin kişi çalışıyor. Yabancı sermayenin de tercih ettiği GOSB, bünyesinde teknopark kurmuş olan ilk organize sanayi bölgesi olma özelliğini de taşıyor. GOSB İtfaiye ve Güvenlik Müdürü İsmail Yazan, “GOSB’da katılımcılara kaliteli hizmet sunmak, mutlak memnuniyet sağlamak ve bunların yanı sıra güvenli ortamda çalışma hakkı temin edebilmek en başat görevlerimiz arasında yer alıyor. Bu nedenle Güvenlik, bizim için en önemli hizmet kalemini oluşturuyor” diyor.

Mevzuata Hâkim ve Deneyimli Yapı

GOSB bünyesinde yer alan tüm firmaların ve çalışanlarının, 24 saat süresince güvenliğinin sağlanmasının büyük bir sorumluluk olduğunu vurgulayan Yazan, güvenliğin hata kabul etmeyen bir alan olduğunun da altını çiziyor. Çözüm ortağı olarak tercih ettikleri güvenlik firmasının mevzuata hâkim, deneyimli bir yapıya sahip olmasını önemsediklerinin üzerinde duran Yazan, “Bu doğrultuda Securitas’la çalışmaya karar verdik ve birlikte çalışırken Securitas’ın kurumsal yapısını daha yakından tanıdık. Kurumsal ve işe hâkim bir firmayla çalışmak, katılımcılarına kaliteli hizmet sunmayı birincil görev edinmiş kişiler olarak bizi rahatlatan, profesyonel yaklaşımımızı destekleyen bir işbirliği oldu” diyor.

Eğitimli, Tecrübeli ve Güvenilir Ekip

Güvenlik görevlisi sirkülasyonunda azalma olmasını olumlu değerlendirdiklerini ifade eden Yazan, “Gereken her an karşımızda muhatap alabileceğimiz yetkili birilerini mutlaka buluyoruz, bu da bizim için çok önemli” diyerek hizmet hakkındaki yorumlarını belirtiyor.

Organize sanayi bölgelerinde güvenlik tedbirleri konusunun son derece önem arz ettiğinin altını çizen Yazan; bölgeye giriş çıkış kontrolünün, yol güvenliği, can ve mal güvenliğinin sağlanmasının kritik süreçler olduğunu sözlerine ekliyor. Meydana gelebilecek kaza, hırsızlık, sabotaj ve doğal afet gibi birçok konuda eğitimli, tecrübeli ve güvenilir bir ekipten hizmet almayı önemsediklerini dile getiren İsmail Yazan, “Bu konularda Securitas’a fazlasıyla görev düşüyor ve yaklaşık 3 senedir Securitas’tan sorunsuz hizmet alıyoruz” diyor.

Mobil Çözümler, Devriye Hizmeti ve Özel Denetim Formu Uygulaması ile Devamlı Eğitim

İsmail Yazan, mobil çözümler arasında yer alan ve Securitas Türkiye tarafından geliştirilmiş olan Smart sistemi sayesinde anında tespit ve raporlama hizmeti aldıklarını belirtiyor. Bunun yanı sıra Yazan, GOSB sahası içerisinde aldıkları devriye hizmetinin de bu büyük alan için çok verimli bir güvenlik çözümü olduğunu sözlerine ekliyor. Her işin başının eğitim olduğu vurgusunu yapan Yazan, güvenlik görevlilerine bölge güvenliğini daha iyi nasıl yaparız diye görev başı eğitimler verildiğini belirtiyor. Securitas’ın GOSB’a özel olarak sunduğu “Özel Denetim Formu Uygulaması” hakkında görüşlerini paylaşan Yazan, “Gözden kaçan aksaklıkların belirlenmesi ve hata payının minimize edilmesi açısından Securitas’ın, bizim ihtiyaçlarımıza özel olarak sunduğu çözümler oldukça başarılı, bunlardan biri de özel denetim formu” diyerek sözlerini sonlandırıyor. 

Daha Fazla Bilgi Almak İster Misiniz

Bize Ulaşın

An error has occurred while getting captcha image