Securitas'tan Yeni Teknoloji - Yaka Kamerası

11 Kasım 2019 Pazartesi

Güvenlikte bilgi lideri Securitas, gelişmiş güvenlik teknolojileri ile geleceğin güvenliğini şekillendirmeye devam ediyor.

Gelişmiş güvenlik teknolojileri çözümlerine bir yenisini daha ekleyen Securitas, sektörde bir ilke imza atarak “Yaka Kamerası” ürününe 4.5G bağlantı imkanı ile 7/24 denetim gerçekleştirebilme hizmetini ekledi. Securitas’ın yeni kullanıma sunduğu Yaka Kameraları güvenlik noktalarındaki gelişmeleri mobil olarak uzaktan takip edebiliyor, güvenlik personelinin güven içerisinde çalışması ve görevlerini etkin bir şekilde yerine getirmesi için açık olduğu sürece güvenlik noktalarındaki her anın kayıt altına alınmasını sağlıyor. 

Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’ne 7/24 bağlı olarak çalışan cihaz, yakaya basit bir şekilde montaj edilebiliyor ve acil durumlarda üzerindeki panik butonu sayesinde 4.5G bağlantı ile Uzaktan İzleme Merkezi ile çift yönlü iletişim kurarak, devamlı iletişimi mümkün kılıyor.

Yüksek çözünürlükte 36 saat, düşük çözünürlükte ise 100 saate kadar kayıt yapabilme özelliğine sahip cihaz, tam şarj edildiğinde 4-6 saat kesintisiz hizmet sunuyor. Beklenmedik ve olağan dışı durumlarda ise ihtiyaca göre arşiv görevi görüyor. Kayıt edilen görüntüler ise şifreli bir şekilde depolanıyor ve ancak yetkili kişiler tarafından şifre girilerek kablo aracılığıyla bilgisayara aktarılabiliyor.