Skip to main content

Marmara Depremi 20. Yılında

Securitas, Madep ( Marmara Depremi ) projesi ile olası depreme hazırlanıyor.

Yayınlandı
17 Ağustos 2019 20:18

Maddi manevi büyük kayıpların yaşandığı 17 Ağustos Marmara Depremi’nin 20. yıl dönümünde güvenlik sektörünün bilgi lideri Securitas, Marmara depremi (MADEP) Projesi’ne hız verdi.

MADEP Projesi, Marmara Depremi’ne hazırlıklı olmak ve olası zararlarını azaltabilmek amacıyla başlatıldı.  Proje kapsamında çalışanların katılımıyla gönüllü çalışma grupları kurarak düzenli toplantılar gerçekleştiren Securitas, detaylı bir eylem planı oluşturdu.

Dört evreden oluşan MADEP’te evreler içlerinde belirli aşamalara ayrılıyor. İlk evrenin içinde yer alan idari kadronun bilinçlendirilmesi ve Securitas ofislerinin depreme dayanıklılık konusunda değerlendirilmesi aşamaları tamamlandı. Kriz masası hazırlıklarını da tamamlayan MADEP projesi, Securitas gönüllülerinden ADME adı altında acil durum müdahale ekibini oluşturdu. İkinci aşamada saha ekibi, üçüncü aşamada iş ortaklarının bilinçlendirilmesi hedefleniyor. Dördüncü aşamada ise, elde edilen bilgi ve birikimin bir hizmete dönüştürülerek diğer şirketlerin kullanımına sunulması planlanıyor.

Türkiye’de 76 ilde 20.000’e yakın çalışanıyla güvenlik sektörü lideri olan Securitas’ın MADEP Projesi, öncelikli olarak olası Marmara depreminden ciddi olarak etkilenmesi öngörülen Marmara bölgelerini kapsıyor. Bu kapsamda öncesinde depreme hazırlık, planlama ve zarar azaltma, sonrasında ise, acil müdahale, kriz yönetimi ve iş devamlılığını sağlama planları hazırlandı.