Skip to main content

Sürdürülebilirlik

Securitas, günümüz dünyasındaki güvenlik zorluklarını sürdürülebilir bir şekilde üstlenebilen dünya çapındaki lider güvenlik şirketlerinden biridir. Securitas Türkiye olarak sürdürülebilirlik konusunu günlük çalışmalarımıza entegre ediyoruz ve bu konuda sorumlu davranarak sektöre örnek olmayı hedefliyoruz.

Securitas Grup'ta Sürdürülebilirlik

Securitas olarak dünyada insanların kendilerini güvende hissetmelerinden gurur duyuyoruz. Çalışanlarımız aracılığıyla toplumda önemli bir rol oynuyoruz ve yüksek kalitede güvenlik hizmetleri sunarak insanların her gün kendilerini güvende hissetmelerini sağlamaktan gurur duyuyoruz. Ayrıca, Securitas kültürünün bir parçası olan ve başarı yolculuğumuzda önemli bir rol oynayan şirket etiğimiz ve temel değerlerimiz tarafından da yönlendiriliyoruz. Temel değerlerimiz 'dürüstlük, dikkatlilik ve yardımseverlik'. Bu üç değer kültürümüzün kalbinde yer alıyor, kim olduğumuzu tanımlıyor ve eylemlerimize rehberlik ediyor. Sorumluluk sahibi bir işveren olmak önceliğimiz. Bu nedenle, işimizi etik bir şekilde yürütüyor, çevresel etkimizi dikkate alıyor ve yüksek kalitede hizmet sunuyoruz. Bu sayede, operasyonlarımızı her anlamda sürdürülebilir hale getiriyoruz.

Securitas Grup Yıllık ve Sürdürülebilirlik Raporu'nu okumak için tıklayın!

Securitas Türkiye'de Sürdürülebilirlik

Bizim için Sürdürülebilirlik; paydaşlarımıza ekonomik, sosyal ve çevresel faydalar getiren, Securitas markasına değer katan bir iş yaklaşımıdır. Sürdürülebilirlik stratejimizin odağı, müşterilerimizin ve diğer paydaşlarımızın beklentilerine cevap verebilmektir. Ülkemizde sürdürülebilir bir gelecek için ekonomik, çevresel ve sosyal kalkınmaya odaklanıyoruz. Kısa vadeli çözümler yerine uzun vadeli ve yenilikçi çözümleri destekliyoruz. İnsan hakları, çeşitlilik ve kapsayıcılık, toplum katılımı ve yerel kalkınma gibi sosyal sorumluluk alanları çerçevesinde iş modelimizi geliştiriyoruz. Sürdürülebilirlik, vizyonumuzu tüm paydaşlarımızla paylaşıyor ve hedeflerimize ulaşmak için katılımlarını teşvik ediyoruz.

  • Sera gazı azaltma uygulamaları ile çevresel sürdürülebilirliğe katkı sağlıyoruz.
  • 'Yeşil Güvende Projesi' kapsamında güvenlik görevlilerimize sürdürülebilirlik bakış açısı kazandırıyoruz.
  • Güneş enerjisi ile çalışan ürünlerimiz ile sürdürülebilir entegre güvenlik hizmetleri sunuyoruz.
  • Sürdürülebilir tedarik uygulamaları ile çalışıyoruz.
  • Elektronik atıkların geri dönüşümü destekliyoruz.

Securitas’ın iklim hedefleri SBTi tarafından onaylandı

Securitas, bu onayla birlikte emisyonlarını büyük oranda azaltacağını taahhüt ederek küresel ısınmanın 1.5°C ile sınırlı kalması noktasında adım atmayı ve sorumluluk almayı kabul etmiş oldu.