Skip to main content

Securitas, Engelsiz Hayatı Destekliyor!

Securitas, verdiği güvenlik hizmetinin yanı sıra "Engelsiz Projesi" ile güvenlik sektöründe engelsiz hayatı destekliyor.

Yayınlandı
10 Mayıs 2020 20:23

Engelsiz projesi kapsamında yürütülen faaliyetler, Engelliler Haftası'nda hız kazanıyor.

20 bin çalışanı ile engelsiz hayata dair farkındalık yaratmaya çalışan Securitas, projenin sektördeki diğer firmalara da örnek olmasıyla Türkiye’de özel güvenlik alanında binlerce kişiye ulaşmayı hedefliyor.

Securitas, 2013'ten bu yana faaliyetlerine devam ettiği projesiyle engellerin erişebilir mekanların yanı sıra verilen hizmetle de aşılabileceğini vurguluyor.

Engellilere yönelik farkındalık eğitimleri ve çalışmalarını devam ettiren Securitas, çalışanlarına engelsiz hayata dair bilgilendirmelerini kendi iç mecralarında yapmayı sürdürürken, eş zamanlı olarak Securitas Çalışan Portalı üzerinden çevrimiçi olarak çalışanlarına engelsiz iletişim ve işaret dili eğitimleri de veriyor.

Dünya Engelliler Federasyonu iş birliğiyle Kişisel Güvenlik Rehberi'ni engellilere göre revize ederek ses kayıtlarını internet üzerinden paylaşan Securitas, her ay web sitesinde aylık güvenlik değerlendirme raporu özetinin ses kaydını paylaşıyor.

"Engelsiz Projesi" ile Dünya Engelliler Federasyonu ve Dünya Engelliler Birliği Seçici Kurulu tarafından "WDU Küresel Sosyal Farkındalık" ödülüne layık görülen Securitas, engelsiz hayata sunduğu güvenlik hizmeti için de destek vermeye devam ediyor.