Skip to main content

Fortune 500’de İstihdamda 11. Sıradayız!

Yayınlandı
09 Temmuz 2024 15:05

Securitas Türkiye,  Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Fortune 500" listesinde yükselmeye devam ediyor.  Geçen yıl aynı listede istihdama destek veren firmalar arasında 12. sırada yer alan şirket, bu yıl 22 bine aşkın çalışanı ile en fazla istihdam yaratan 11.şirket oldu. Fortune 500 genel sıralamasında da yükselen şirket, 443. sıradan, 359. sıraya çıktı. Satışları en çok artan 50 firmaarasında ise 34. sırada yer aldı.

Bu yıl 90. yaşını kutlayan şirket, 44 ülkede dünyayı daha güvenli hale getirebilmek için geleceğin güvenliğine yön veriyor.  Güvenlik çözümleri lideri, Türkiye’de ise 81 ilde bilgi, insan ve teknoloji entegrasyonu ile segmentlere özel güvenlik çözümleri sunuyor.

“Securitas Çalışanıdır” mottosu ile Türkiye’de istihdama katkı sağlayan firmalar arasında ilk sıralarda yer alan Securitas Türkiye listede sadece güvenlik hizmeti sunan tek firma olma özelliğini de taşıyor. Özellikle son yıllarda insan kaynağı bulmakta en çok zorlanan sektörlerden birisi güvenlik de olsa 2024 senesinde de Fortune 500’ün çalışan sayısı en yüksek şirketler arasında yerini yine başlarda almayı hedefliyor.   

Dijital İnsan Kaynakları  uygulamalarında özellikle yapay zeka kullanarak doğru kişiyi, doğru projede istihdam etmesi, çalışanlarının gelişimlerine yön verecek eğitim programlarıyla kualifikasyonu yüksek çalışanları sektöre kazandırması ve kariyer yolculuğunda çalışanlara başarı hikayeleri yazacakları fırsatlar sunması, Securitas Türkiye’nin sürdürülebilir insan kaynağı ve başarı yönetimini destekliyor.

Güvenlik sektöründe birçok ilke imza atan Securitas,  insanlı güvenlik, itfaiye hizmetleri, güvenlik teknolojileri, uzaktak  izleme hizmetleri,  risk yönetimi ve danışmanlık, kontrol ve destek hizmetleri ile 360 derece güvenlik çözümleri sunuyor.

Haber yansıması için tıklayınız.