Skip to main content

Securitas Türkiye İstikrarlı Büyümesini Sürdürüyor

Fortune 500 listesinde bu yıl da yerini alan Securitas Türkiye, çalışan sayısı en yüksek şirketler sıralamasında Türkiye 12. sıradaki konumunu korudu.

Yayınlandı
07 Temmuz 2021 20:55

Türkiye'nin en büyük 500 şirketinin belirlendiği "Fortune 500" listesinde Securitas Türkiye, en fazla istihdam yaratan şirketler sıralamasında yerini korudu. Şirket 20 bine yakın çalışanıyla en fazla istihdam yaratan 12. şirket oldu. Ayrıca Fortune 500 genel sıralamasında 366. sırada yerini aldı.

Güvenlik sektörünün de diğer sektörler gibi zorlu bir yıl geçirdiğini ancak Securitas’ın yeni satışlarla bunu dengelediğine dikkat çeken Securitas Türkiye Finans Koordinatörü Hakan Ilgar, “Geçtiğimiz yıl proje kayıpları olsa da pek çok önemli markayı da portföyümüze dahil ettik. Endüstriyel tesisler, enerji sahaları ve eğitim sektörü öne çıkan segmentlerimiz arasında. İstihdamda ise sektör liderliğimizi koruyarak 2020’yi yaklaşık 20 bin çalışan ile kapattık” dedi.

Bu yıl yaşanan olağanüstü durum nedeniyle hizmet karmasında teknolojinin payının daha da arttığını dikkat çeken Ilgar, “Bu çalkantılı dönemde istihdam  seviyemizi korumaya, tahsilatlarımızı yapmaya  ve tedairkçilerimizi madur etmemeye odaklandık. Bu süreçte elimizi güçelndiren şeylerden birisi de teknolojiye yaptığımız yatırım oldu.  Teknoloji yatırımlarımıza bu yıl da devam ederek hizmet çeşitliliğimizle farklı güvenlik çözümleriyle çalışmalarımıza devam edeceğiz” dedi.