Skip to main content

Markamız için 2022 Nasıl Geçti?

imagebgm68.png

2022 senesinde her yerde Dürüst, Dikkatli ve Yardımsever değerlerimizin anlam bulduğu 3 kırmızı noktamızı göstermeyi  ve kırmızı üç noktanın Securitas, Securitas’ın da bir güvenlik firması olduğunun bilinmesini istedik. İstedik ve başarılı bir şekilde planımızı hayata geçirdik. Fırsatını yakaladığımız her yerde logomuzun dev maketini her yerde sergiledik. Kimileri fotoğraf çektirdi, kimileri nedir bu diye baktı. 2022 senesinde yer aldığımız mekanlarım insan sirkülasyonunu göz önünde bulundurduğumuzda milyonlarca kişinin karşısına çıktık.

Sadece logomuzun 3 noktasını göstermekle tabii ki kalmadık ve hedef kitlemizin gerek dijital dünyada gerekse basılı dünyada reklamlarımızla da karşılarına çıktık ve bize daha da aşina olmalarını sağladık.

2022 senesinde Securitas’ın kanaat liderliğinin altını kalın çizgilerle çizen faaliyetleri hayata geçirdik.

Bir güvenlik firmasının sadece operasyonel süreçten ibaret olmadığını, derin bir iş kültürüne sahip olduğunu anlattık.

imagegaevo.png

Rakamların İş Dünyasındaki Gizli Güçleri röportajını izlemek için tıklayın.

Securitas’ın kurum kültürü ve iş yapış şeklini belirleyen Securitas Toolbox’ın yaratıcısı eski Securitas CFO’su Hakan Winberg’i Türkiye’ye davet ettik. İç ve dış iletişim kapsamında felsefemizi geniş kitlelere anlattık.  Securitas’ın güvenliğin ötesindeki dünyayı geniş kitlelere gösterdik.

image53yca.png

İstihdamda en çok çalışana sahip olan firmalardan birisi olarak insan kaynağımıza yaptığımız yatırımları, gelişimin bizim için ne kadar önemli olduğunu anlattığımız bir sunumla Global CHRO Zirvesinde yer aldık. 15 binden fazla izleyici ile buluştuk ve farkı insanın nasıl yarattığını anlattık.

Konuşmayı izlemek için tıklayın.

Ve beklenen İstanbul Bienal’inde destek sponsorlar arasında yer alıp, sanata destek veren Securitas olarak hedef kitlemizle buluştuk. Kırmızı üç noktamız Fransız Sarayı’nda, Bomonti Ada’da farklı kesimlerden sanat severlerin dolaylı da olsa karşısına çıktı.  Güvenlik Görevlilerimizle sanata severlere merhaba dedik. 500 binden fazla kişiyle 2 ay boyunca göz göze geldik.

Sponsorları arasında yer aldığımız İstanbul Bienali videomuzu izlemek için tıklayın.

imageqwia.png

Sanat bizim detaylarda verdiğimiz mesajları hedef kitlemize ulaştırdı ve  Antika, Sanat Fuarı’na güvenlik hizmeti vererek yine sanatın destekçileri arasında yerimizi aldık. Kırmızı üç noktamız yine her yerdeydi, 500 sanatçının boynundaki logolu yaka iplerimizle 5 gün boyunca çekilen tüm fotoğraflarda markamızla bilinç altında yerimizi aldık.

imagexdnnt.png

Bilgi liderliğimizin altını düzenlediğimiz webinarlar ile pekiştirmeye devam ettik. Bilgi liderliğimizi farklı alanlarda da göstermeye devam ettik;

imagerd0n.png

Securitas Türkiye’nin pandemi öncesine dayanan teknoloji yatırımlarını ve dijitalleşmenin güvenlik sektörüne nasıl yansıdığını Securitas Türkiye Bilgi Teknolojileri Koordinatörümüz Aykut Yılmaz Enterprise Next Genel Yayın Yönetmeni Fatih Sarı ile paylaştı. İzlemek için tıklayın.

Alışveriş Yatırımcıları Zirvesinde güvenliğin geleceğini konuştuk ve 100’lerce kişiyle markamızın güvenlik sektörüne katkılarını anlattık.

imagelcen.png

Marka konumlandırma stratejimiz kapsamında attığımız bir diğer adım da Nasıl Bir Ekonomi Gazetesi’nin ev sahipliğinde başarılı gazeteci ve ekonomistlerle bir araya gelerek 2022 senesi ve 2023 senesinin finansal değerlendirmelerini yaptık.  Güçlü bir finansal yapıya sahip olan Securitas’ın gerek 2022’de dalgalı finansal süreçleri nasıl yorumladığı, gerekse 2023 senesine doğru tüm  dünyanın içine yavaş yavaş girdiği resesyon sürecini güvenlik sektöründe nasıl bir etki yaratabileceğini konuştuk.  2000’i aşkın kişi tarafında izlenen ekonomi sohbetinde Securitas’ın hem lider konumlandırması hem de marka imajına yönelik oluşturmak istediğimiz mesajda başarılı olduk.

 

image8ggxc.png

Sohbete ulaşmak için tıklayın.

Segmentler özelindeki kanaat liderliğimizi pekiştirdik, enerji sektöründe güvenlik dendiğinde ilk ve tek akla gelen marka konumunda güçlü adımlarla ilerledik.  Ankara Congresium’da gerçekleşen Prosumer Türkiye Kongre ve Fuarı'nda, Securitas Türkiye Enerji Segment Lideri Ünsal Kütaruk "Güneş Enerji Santrallerinin Güvenliği" hakkında bilgi ve tecrübelerini aktardı.

imagezs8od.png

Türkiye Rüzgar Enerjisi Kongresi'nde enerji santrallerinde hibrit teknoloji çözümleri ile güvenlikte optimum maliyetlerle neler yapılabileceğini Securitas Enerji Segment Lideri Ünsal Kütaruk anlattık.

Sektör gözetmeksizin Türkiye’de en çok istihdam sağlayan firmalar arasında 12. sırada yerimizi alırken, bir güvenlik firması olarak yine sektör gözetmeksizin yapılmış olan araştırmada kadın çalışan sayımızla Kadın Dostu Şirketler sıralamasında 25. olmamız gurur ve mutluluk verici oldu.

mceclip16.jpg

E- Başvuru sistemimiz yenilenerek daha etkin bir platform haline getirildi.

E-başvuru adresimizi ziyaret edebilirsiniz.

Securitas Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfımızın yüzünü yeniledik ve relansman sürecinde hem üye sayımızı hem de bağışlarımızı arttırdık. Yenilenen, kullanıcı dostu web sitesiyle modern çizgimizi yakaladık.

Securitas Çalışanları Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı

mceclip10.jpg

Ekonomist dergisinin her sene hazırladığı en güçlü ilk 50 İK Lideri listesinde yerimizi aldık.

imageu05te.png

Securitas Türkiye, Eleman.net 'in belirlediği Sektörün En'leri arasında hizmet sektörü alanında adaylar tarafından en çok tercih edilen ve en çok başvuru alan firması oldu.

imagehwdpc.png

Güvenlik sektöründeki kadın istihdamı başarımız, Antalya Sosyal Güvenlik Kurumu İl Müdürlüğü tarafından düzenlenen Kadın Dostu İşletme Plaket Töreni’nde aldığımız ödül ile taçlandırıldı.

 

imagephj2o.png

2022 senesini anlamlı bir ödülle kapattık, adayların halk oylamasıyla seçildiği Altın Lider Ödülleri’nde Çalışan Portalımız üzerinden yaptığımız duyuru ve çalışanlarımıza gönderdiğimiz smsin ardından en çok oy alan ilk 50 CEO arasında girdik. Üstelik Securitas olarak en çok oy alan 2’inci CEO olarak Ülke Başkanımız Murat Kösereisoğlu listeye girdi. Securitas Çalışanlar mottomuzun kendini gösterdiği bu anlamlı ödülle insanımızdan aldığımız gücü gördük.

Özetle markamız için güzel bir yıldı, 2023 ise çok daha güzel olacak.

Mutlu Seneler...

 

image8ilfk.png

Elif Koca l Kurumsal İletişim Müdürü