Skip to main content

Securitas Türkiye’den Haberler

Securitas Türkiye’de Mayıs ayında neler oldu? Haziran ayı nasıl geçiyor?

Securitas Dünyasında Elektronik Çözümlerde Türkiye’nin Başarısı

9-12 Mayıs 2022 tarihlerinde Securitas'ın farklı ülkelerinden gelen yöneticiler Antalya'da bir araya geldi. Securitas Güvenlik Hizmetleri Avrupa Başkanı Peter Karlstromer, Securitas Güvenlik Hizmetleri Avrupa COO’su Henrik Zetterberg, EGÇ'den sorumlu Securitas Avrupa Başkan Yardımcısı Tom Würtz Laursen, Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat kösereisoğlu, Elektronik Güvenlik Avrupa Başkanı ve Sensormatic Türkiye CEO'su İsmail Uzelli'nin katılım sağladığı Winners’s Circle Gold Club etkinliğinde ayrıca, Securitas Türkiye Güvenlik Teknolojileri Koordinatörü ve aynı zamanda Tepe Alarm Genel Müdürü Emre Erdal ile Tepe Alarm Genel Müdür Yardımcısı Barış Sandıkçı sunumlarıyla yer aldı. Securitas'ın sunduğu elektronik çözümlerini en doğru kurgu ile müşteriyle buluşturan ve güvenlik çözümlerinde ülke bazında başarı yakalayan yöneticilerin ödüllendirildiği etkinlikte Securitas Türkiye en çok başarı sağlayan ülkeler arasında yerini aldı.

 

WhatsApp Image 2022-06-17 at 13.04.40.jpg

Global İnsan Kaynakları Zirvesinde Securitas Türkiye ve Teknoloji ve İnsan Kaynakları Entegrasyonu

24-27 Mayıs 2022 tarihlerinde online olarak düzenlenen dünyanın en büyük yönetim zirvelerinden olan, “Work 4.0 Sustainable Business” temalı Global HR Summit & Exhibition’ın gündeminde Securitas Türkiye Ülke Başkanı Murat Kösereisoğlu da "Teknoloji ve İnsan Kaynakları Entegrasyonu" konulu sunumuyla yer aldı. 

Dijital İK uygulamalarıyla sektörde fark yarattıklarına dikkat çeken Kösereisoğlu, “tüm süreçlerimizi online tarafa taşıyarak, hızlı, mekandan bağımsız ve ölçülebilir hale getirdik” dedi.  Kösereisoğlu, dijital İK uygulamalarının hem çalışanlarının verimliliği hem de müşteri için yararlı olduğunu belirterek, “Securitas olarak insan ve teknolojiye yatırımımız sürdüreceğiz” dedi.

Sunumu link üzerinden izleyebilirsiniz: Global HR Summit - Murat Kösereisoğlu

image3t73.png

“Güvenlikte Paradigma Kayması” Seminer Dizisi Devam Ediyor

Securitas Türkiye'nin “Güvenlikte Paradigma Kayması” seminer dizinin 5.’si olan “Yeni Teknolojiler ve Güvenlik Dünyası” konulu webinarı 26 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Teams üzerinden yapılan webinarda; Güvenlik Süreçleri Kalite Koordinatörü Hüseyin Erim, Bilgi Teknolojileri Koordinatörü Aykut Yılmaz, Güvenlik Süreçleri Kalite Müdürleri Feramuz Çalışkan ve Gökhan Usta güvenlik dünyasında günümüz teknolojileri, sistemlerin birbiriyle etkileşimi, veri destekli güvenlik ile yapay zekanın güvenlik çözümlerindeki yeri konularını anlattılar.

 Konuya ilgi duyan herkese açık olarak gerçekleştirilen webinara Securitas iş ortakları ve potansiyel müşterileri katıldı. Soru cevap bölümünde , katılımcıların teknoloji kullanımına ilişkin soruları yanıtlanarak, interaktif bir sohbet gerçekleştirilmesi sağlandı. Seminer serisine Eylül ayında devam edilmesi planlanıyor.

imagexhr05.png

Milyon Dolarlık Enerji Yatırımlarında Güvenlik Artık Odak Noktada

30 Mayıs- 1 Haziran 2022 tarihinde Ankara Congressium’da gerçekleşen Prosumer TR – Üreten Tüketiciler Kongresi ve Fuarı’nda, Securitas Türkiye Enerji ve Maden Segment Müdürü Ünsal Kütaruk, enerji sektöründe güvenlik konusuna dair bilgi ve tecrübelerini enerji yatırımcıları ile paylaştı. Üretici ve aynı zamanda tüketici olan kurumsal firmaların da katıldığı etkinlikte ağırlıklı olarak güneş enerjisi yatırımları ve gelecekte bizleri bekleyen fırsatlar konuşuldu.

Enerji sektöründe güvenlik konusunun gündeme gelmesi ve yüksek yatırım maliyetleri karşısında güvenliğin daha da önemli hale gelmesi kongrenin odak konularından oldu.

WhatsApp Image 2022-06-17 at 12.30.57.jpg

İsveç Büyükelçisi'nden Anlamlı Teşekkür

6 Haziran 2022, pazartesi günü Ankara İsveç Büyükelçiliği'nde gerçekleştirilen İsveç Milli Bayramı'na Securitas olarak katılım sağlandı. Securitas’ın teknolojik çözümlerinin ve alarm hizmetlerinin tanıtıldığı standa ilgi yoğundu.  Ağırlıklı olarak İsveç merkezli marka temsilcilerini ve diğer ülkelerin büyükelçilerinin katıldığı organizasyon, konsolosluğun bahçesinde tam bir bayram havasında gerçekleşti.

İsveç Büyükelçisi Staffan Herrström açılış konuşması sırasında Securitas’a teşekkür etmesi ve uzun yıllardır süre gelen iş birlikteliğimizden duyduğu memnuniyeti dile getirmesi dikkat çekiciydi.

Rakamlar Bize Neler Söylüyor? Kurum Kültüründe Değer Yaratanlar Neler?

Securitas’ın eski Dünya Başkan Yardımcısı ve eski CFO'su Håkan Winberg ‘’Yaklaşık Olarak Doğru’’ isimli kitabının Türkiye'deki relansmanı için Türkiye’ye geldi. 9 Haziran 2022'de, Securitas Türkiye Finans Koordinatörü Hakan Ilgar ile bir araya gelen olan Håkan Winberg, online düzenlenen sohbette Securitas'ın iş süreçleri, kurumsal dünyanın mevcut koşullarla entegrasyonu ve bir firmanın sürdürülebilir başarısı ile daima ileriye nasıl gidilebileceğinin konusunu anlattı.

Patronlar Okulu konuğu olarak da duayen gazeteci Nuri Çolakoğlu ile gerçekleşen sohbette ise Securitas modelinin başarısı ve bu başarının ardında yatan know how da konuşuldu. Winberg, kariyer yolculuğundan örneklerle ilham verici bir sohbet oldu.   

blobid1.png

Securitas Markası'nda Yenilikler

MARKA BANKASI.jpg

Securitas Grup tarafından hazırlanan Securitas Kurumsal Sunumu Türkiye verilerinin de eklendiği versiyonu ile Securitas Marka Bankası’nda paylaşıldı. Securitas değerlerinin, odaklanılan stratejik alanların ve dönüşüm yolculuğunun özetle paylaşıldığı sunumu müşteri görüşmeleri ve tanıtım faaliyetlerinde kullanılması öneriliyor.

imagefhk2.png

Tanıtım sunumlarına eklenebilecek, güncel Securitas bilgi ve verilerinin yer aldığı Securitas Türkiye kısa tanıtım dijital filmi yayınlandı. Filmi https://youtu.be/NH9ivV858MM bu linkten izleyebilir

Videoyu aşağıdaki butona basarak indirebilirsiniz 

imagedk0s.png

Değişen marka süreçlerinde online toplantıların vazgeçilmezi Teams platformu için yeni arka planlar yayınladı. Güncel kullanımda olan tüm arka planları aşağıdaki butona basarak indirebilirsiniz.

imagedk0s.png

Securitas Yeni Araç Kutusunu Tanıttı

Securitas’ın iş yönetim sistemine ışık tutan önemli bir araç olan Securitas Araç Kutusu yenilendi. 16 Haziran 2022 tarihinde canlı yayında tüm Securitas’a tanıtılan yeni Araç Kutusu faaliyet gösterdiğimiz birçok ülkede, ortak kültürümüzü ve dilimizi geliştirmemiz gerektiğini düşünüyoruz.

Kim olduğumuzu ve nasıl çalıştığımızı, aynı zamanda müşterilerimiz ve çevremizdeki dünyayla nasıl ilişki kurduğumuzu açıklayan Araç Kutusu ile 7 Temel ilkemiz, halihazırda mükemmel olduğumuz konuların bir derlemesidir. ve Ayrıca, devam etmemiz için bir hatırlatmadır. Securitas araç kutusu geçmişimizle ve geleceğimizle ilgilidir.

 İlerleyen günlerde daha detaylı bilgilendirme Pazarlama ve Kurumsal İletişim Müdürlüğü tarafından paylaşılacak.

image9rrg4.png

edk.png

Elif Duygu Koca

Kurumsal İletişim Müdürü