Skip to main content

Birbirimize Bağlandığımız Ağ; Workplace!

Securitas olarak 47 ülkede yer alarak farklılığın ve çeşitliliğine kadar önemli ve değerli olduğunu biliyoruz. Bu, aynı zamanda yaptığımız işlerde de her ülkenin farklı faaliyetleri ve dinamikleri olabildiğini bize gösteriyor. Kimi zaman birlikte bir şeyler paylaşmak , kimi zaman da yardımcı olmak için bir araya gelmeye çalışıyoruz. Bugün dünyanın neresinde olursak olalım ve her ne kadar farklı zaman dilimlerini paylaşsak dahi sürekli iletişim halinde olabileceğimiz bir iş alanımız var. Burada birçok meslektaşımız veya ortak çalışma grubundaki iş arkadaşlarımızla fikir alışverişinde bulunabileceğimiz sayfalar ve gruplar da yer alıyor ve işte Workplace! Bizi dünyanın dört bir yanındaki iş arkadaşlarımızla bir araya getiren sosyal ağ.

Meta’nın çok uluslu ve yüksek istihdamlı şirketlere sağladığı bir sosyal ağ uygulaması olan “Workplace” aslında Securitas’ın dünyasında  da çok popüler. Sadece iş ile sınırlı kalmadan  fotoğraf paylaşım kulüpleri, çalışanların etkinlikleri, paylaştıkları anıları gibi sıcak bir ortama ev sahipliği yapıyor. 😊 Başka ülkedeki bir meslektaşınla bir araya gelmek, fikir paylaşmak Workplace’i ayrıca güzel kılmakta.. Herkesin birbirinden öğreneceği ve paylaşacağı çok şey var.

Peki, Workplace’te neler yapabilir? 

Yaptığımız iş bazlı bölge / şube ziyaretlerimizi veya hobilerimizi paylaşabiliriz. Bu sayede deneyinmlerimiz diğer çalışanlara bir fikir verirken, ziyaret ettiğiniz yerlerde anılarımız kalıcı olabilir. Başka bölgelerde olsalar bile ziyaretine gidemediğimiz çalışma arkadaşlarımızla da iletişim halinde olabiliriz.

İşin Geleceğini Birlikte Şekillendirelim

İşimizin sadece şimdiyi görmek değil, geleceği de ön görerek şekillendiğini biliyoruz. Bu konuda birbirimize destek olarak potansiyele odaklanıyoruz. Workplace ise  bu konuda bize geniş bir iletişim olanağı sunuyor.  Özel mesajlaşma alanı,  kapalı gruplar veya canlı yayın ile geniş kitlelere ulaşabilir  ve tek bir noktadan dünyanın herhangi bir yerindeki meslektaşımız veya çalışma grubuyla  iletişime geçebiliriz. İster Almanya ister dünyanın bir ucu olan Avustralya… Tüm meslektaşlarımızın birbirinden fikir alıp verme, satış dinamiklerini öğrenme, Securitas’a kattıklarını paylaşma, alarm veya teknolojinin başka ülkelerdeki faaliyetlerini gözlemleme gibi bir şansımız olabiliyor. Özellikle satın almalar sonrası o ülkenin nasıl bir pazarlama stratejisi belirleyip bu doğrultu daaksiyon aldığını görüyoruz. Teknolojik gelişmelerde  birbirimize destek olabilir, daha önce deneyimlediğimiz teknolojik bir ürünü başka ülkedeki meslektaşımıza aktarabiliriz. Ayrıca, alarm dünyasında gelişen ve değişen teknolojilerden, dinamiklerden anında  haberdarolup,  meslektaşlarımıza deneyimlerimizi aktarabiliriz. Her deneyim, yeni bir fırsatı da bizlere getirebilir. Yaşanan olaylar üzerine edinilen pek çok deneyim, önlemler almamıza ve belki de kendi müşterilerimizde aynı durumun yaşanmamasını sağlar.

 

Hep Beraber Kutlayalım!

Her ülkenin ayrı bir dinamiği var- demiştik. Kutlamalar için de geçerli! Özel günleri paylaşarak, sohbetler ederek  birbirimize desteğimizi bu şekilde gösterebiliriz. Bir ülkede Çin Yeni Yılı kutlanıyorken bizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayabiliriz. Birbirimize tebrik mesajları atarak destek verebiliriz. Canlı yayın etkinlikleriyle tüm Securitas çalışanları olarak bir arada son gelişmeleri öğrenebilir, ilgililerine soru sorabilir ve online anket – yarışmalara katılabiliriz. Network edinme sayfa grupları mevcut olduğu gibi diğer sosyal ağlardan da kolaylıkla  birbirimizi bulabilir ve takip edebiliriz. Çalışanların  profillerinin sağ tarafında iletişim bilgilerinin yer alması,   telefon, e-posta vb  kişisel bilgilere ulaşmamıza da olanak sağlıyor. Bu da bizi ne kadar geniş bir coğrafyada, kültürde ve dilde çalıştığımızı ve amacımızın geniş kitlelerce duyulduğunun en iyi kanıtı.

Zaman ve mekan her ne kadar farklı olsa da hep birlikte Workplace’i etkin kullanarak farklı mecralarda sosyalleşmenin ayrıcalığını yaşayabiliriz. Workplace bizim alanımız ve istediğimiz gibi şekillendirebilir ve keyifli bir vakit geçirebiliriz.

imageu756h.png

Zeynep Sıla Yıldız l Kurumsal İletişim Uzmanı